תמרורי אזהרה ואיך לבחור יועץ השקעות פרטי

Depositphotos_29457893_xl-2015 copy

צברתם סכום כסף ואתם שואלים את עצמכם במה להשקיע כדי שגם אתם תוכלו יום אחד להגשים את החלומות שלכם? כדאי לכם לשקול לשכור את שירותיו של איש מקצוע – יועץ השקעות פרטי. כולנו מכירים את הפרסומת שכמו שלבית משפט לא הולכים בלי עורך דין, בדיוק באותו האופן לא משקיעים בלי איש מקצוע. אז מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים ביועץ השקעות?

 

ראשית, יש לוודא שהאדם שמציג את עצמו כיועץ השקעות הוא אכן כזה. ייעוץ השקעות הינו מקצוע בישראל המחייב להחזיק ברישיון מטעם הרשות לניירות ערך ולכן לא כל אדם יכול לקרוא לעצמו יועץ השקעות. למה זה חשוב? יועץ השקעות מוסמך עובר בחינות (לא קלות) של רשות ניירות ערך ולכן יש לו רקע מקצועי רחב והוא מכיר את מגוון מכשירי ההשקעה והחוק, משלם אגרה ומפוקח על ידי הרשות, חייב להיות מעודכן בהתפתחויות בשווקים ובכלכלות וחייב בחובות נאמנות וזהירות כלפי הלקוח. איך בודקים מי מחזיק ברישיון? בתחתית המאמר הקליקו על הקישור לאתר הרשות לניירות ערך, יש לרשום את השם המלא של האדם המציג עצמו כבעל רישיון ולקבל פרטים עם מספר רישיון.

 

שנית, אין ארוחות חינם, לא להסתמך על הבטחות תשואה. מציאות והזדמנויות שנשמעות טובות מידי מכדי להיות אמיתיות – כנראה שאינן כאלה. תמיד תחפשו את הסיכון ואת האלטרנטיבות להשקעה. לא יכול להיות שהשקעה עם תשואה גבוהה תהיה בעלת סיכון נמוך. זה חוק טבע. בין תשואה לסיכון יש קשר חיובי, כאשר תוחלת התשואה גבוהה יותר כך גם הסיכון, הוא גבוה יותר ולא תמיד גלוי.

 

שלישית, אל תתפתו ללחץ, כאשר מישהו מלחיץ אתכם שאתם חייבים להשקיע עכשיו כי מחר ההזדמנות כבר לא תהיה, תפעילו את חוש הביקורת, משהו פה מוזר, אם ההזדמנות היתה כל כך גדולה למה בכלל מציעים לכם להצטרף להשקעה הזו. שימו לב במיוחד להבטחות של תשואה גבוהה בזמן קצר.

אלו שלושת הדברים העיקריים שצריכים לעורר חשד ולחוש הביקורת שלכם להתחדד.

 

אם הגעתם לשלב הזה של סינון והחלטה של בחירה עם מי ללכת, בקשו מיועץ ההשקעות שלכם התחייבות כתובה שהוא לא מקבל עמלות שיווק, הפצה והחזרים מבתי השקעות ובנקים, כלומר שאין ניגוד עניינים ביניכם לבין מכשירי ההשקעה שיועץ ההשקעות ימליץ לכם עליהם, למעשה אתם רוצים יועץ אובייקטיבי שיעבוד בשבילכם בלבד ויהיה מרוכז רק בהצלחה שלכם.

 

קישור לאתר רשות ניירות ערך לבדיקת בעלי רישיון  goo.gl/ijoiHN

 

אג’יו פרסונל

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתף בלינקדאין

בדוק עכשיו את ערוצי ההשקעה המתאימים ביותר עבורך

המפלסים 17, קריית אריה,
פתח תקווה 4951447
משרד: 03-5559400
פקס: 03-5559414
office@agio.co.il

כל הזכויות שמורות לאג׳יו בע״מ | עיצוב ופיתוח: דה מרקט